Upoznajemo zavičaj

UDŽBENICI ZA 2018./19.
NAPOMENA: Žutom bojom označeni su udžbenici i radne bilježnice koji će biti sufinancirani i nabavlja ih škola.

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
21.12.2018.
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018.
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018.
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018.
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

26.11.2018.
Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”

GLOBE GRUPA NA NATJEČAJU "LIJEPE NAŠE OBALE"
Autor: Administrator , 15. 2. 2011.

Članovi GLOBE grupe uključili su se na eko natječaj «Lijepe naše obale». Ovaj projekt pokreće Electrolux a cilj je još jednim kvalitetnim projektom pridonijeti buđenju ekološke svijesti djece, mladih i javnosti općenito u svim dijelovima Republike Hrvatske. Projekt koji će u sklopu ovog eko-natječaja provoditi naša GLOBE grupa zove se „Lijepi naši potoci“.

Projekt se naslanja na globalnu Electroluxovu inicijativu "Usisavač iz mora" i doprinosi rješavanju problema zagađenja mora, rijeka i jezera raznim vrstama otpada, s naglaskom na probleme vezane uz plastični otpad. Projekt zajednički realiziraju Electrolux, EkoZelena Europa, Udruga Lijepa Naša i National Geographic Hrvatska.

Za svaku kategoriju natjecatelja podijelit će se 3 (tri) novčane nagrade za 3 (tri) najbolja eko-projekta. Electrolux jamči nagradni fond u minimalnom iznosu od 32.000,00 kn. Sva dodatna sredstva koja budu prikupljena za vrijeme trajanja promotivne akcije "Pridružite se Green (R)evoluciji", bit će dodana dolje navedenim iznosima.
Ukupno će se u dvije kategorije podijeliti 6 (šest) nagrada.
I nagrada…minimalno 8.000,00 kuna
II nagrada minimalno 5.000,00 kuna
III nagrada minimalno 3.000,00 kuna

Uz novčane nagrade svaki nagrađeni projekt dobiva i godišnju pretplatu na časopis National Geographic kao i posebnu plaketu Electroluxa,EkoZelene Europe, Udruge Lijepa Naša i National Geographica Hrvatska.

O projektu „Lijepi naši potoci“ počelo se razmišljati u siječnju 2010.g. Učenici su dobili zadatak da snimaju stanje u okolišu i otkriju najveći problem onečišćenja obala rijeka, jezera ili potoka. Učenici su samostalno promatrali stanje u neposrednom okolišu u kojem žive i polaze školu. Zapisivali su sve ekološki "crne točke" i opisivali ekološke probleme na tim mjestima. Analizom svih učeničkih bilježaka uvidjeli smo da je najbrojnije onečišćenje obala potoka plastičnim vrećicama.
Odlučili smo smanjiti problem i krenuli smo u ekološku akciju.
Tako je započeo jednodnevni projekt pod nazivom "Lijepi naši potoci"Dogovorili smo dan provođenja projekta i krenuli u eko-akciju.
Podijelili smo se u grupe, obišli  potoke našeg kraja i skupljali  odbačene plastične vrećice. Sav skupljeni plastični otpad razvrstali smo i odložili u za to predviđene spremnike.
Budući smo bili svjesni veličine problema odlučili smo se da akciju ponavljamo više puta u godini, ali i da edukativno djelujemo na sumještane.
Unaprijed smo razglasili da ćemo u školi skupljati plastične vrećice, od njih izrađivati uporabne predmete i kao nagradu ih poklanjati.
Učenici su predložili da se od plastičnih vrećica izrade kostimi za maškare.
Izradili su sve - majice, suknje, perike, cipele i torbice
Izrađujući kostime dobro su se zabavili, ali i puno toga naučili.
Naučili su da postoje različite vrste plastičnih masa i da je potrebno odvajati ih i selektivno zbrinjavati

GLOBE grupi želimo puno uspjeha u ovoj akciji.