Upisi.hr

10.07.2020.
Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje EMA-e u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u ... The post Poziv na istraživanje tržišta – Usluga nadogradnje EMA-e appeared first on CARNET .

10.07.2020.
Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars
Projekt e-Škole jedan je od pet finalista u kategoriji Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu u kojoj je prijavljeno 38 projekata. Građani Europske unije mogu glasati za svoje favorite do ... The post Projekt e-Škole u finalu natjecanja za nagradu Europske komisije – RegioStars appeared first on CARNET .

07.07.2020.
Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku
Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., u srijedu, 8. srpnja 2020. godine započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. ... The post Upisi u srednje škole: Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku appeared first on CARNET .

07.07.2020.
CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu
CARNET-ova konferencija za korisnike - CUC2020 održat će se 22. godinu zaredom, ovaj puta u novom, hibridnom formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će imati priliku, od 4. do ... The post CARNET-ova konferencija za korisnike 2020. u hibridnom formatu appeared first on CARNET .

03.07.2020.
Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Otvaranjem poziva za autore započele su pripreme programa 22. CARNET-ove konferencije za korisnike, koja će se pod nazivom "CUC 2020: Izazov prihvaćen!" održati od 4. do 6. studenoga 2020. godine ... The post Otvorene su prijave radova na CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .

ŠKOLSKI PROJEKTI I AKTIVNOSTI

I tijekom ove školske godine planirani su mnogobrojni projekti i aktivnosti o kojima ćemo Vas redovito izvještavati na našim web stranicama.

• Projekt ŠKOLE 2.0 ima za cilj izgradnju infrastrukture i instaliranje opreme koja će omogućiti povezivanje matične škole sa pet područnih škola (Čeglje, Desinec, Petrovina, Plešivica i Volavje) brzom (optičkom) vezom koja će osigurati prijenos slike i zvuka tzv. videokonferencijska veza.

• Promicanje odgoja i obrazovanja na području zaštite okoliša i održivog razvoja provodimo kroz projekt Eko – škole.

• Rad s darovitim učenicima – projekt koji ima za cilj identifikaciju darovitih učenika, njihovo praćenje i rad s njima u odvojenim skupinama
  • Za sigurno i poticajno okruženje u školama “Stop nasilju među djecom”– UNICEF
  • Prekini lanac nasilja”- UNICEF program za učenike 5.r. o sprečavanju elektroničkog nasilja i radionica za roditelje
  • "Mogu ako hoću" (MAH1 i MAH2) program kojim su se roditelji i učenici u pratnji učitelja i kontakt policajaca upoznali sa samozaštitnim ponašanjem te s opasnostima koje nose sredstva ovisnosti
  • PIA“ (Prevencija i alternativa) - program koji ima za cilj upoznati učenike i informirati ih o štetnostima duhanskih proizvoda, alkohola i opojnih droga
  • Promicanja sigurnog i odgovornog načina korištenja interneta i mobilne telefonije obilježavanjem Dana sigurnijeg Interneta
  • Redovito sudjelovanje u akcijama sakupljanja starog papira u organizaciji UNIJA papira
  • Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti
  • Redovita Škola u prirodi gdje je jedan od programa i obuka neplivača
  • Dani zahvalnosti za plodove zemlje – Dani kruha
  • Dan grada – sportski dan – tradicionalna sportska natjecanja na Dan grada 13. studenog
  • Projektni dan (dan otvorenih vrata škole), svake godine je druga tema koja se dogovori na početku školske godine
  • GLOBE projekt  - znanstveno je obrazovni program koji u svom neposrednom okolišu obavljaju različita mjerenja
  • Književni susreti – projekt koji ima za cilj da se učenici upoznaju i uživo razgovaraju s piscima školske lektire
  • Prometne jedinice  - program u kojem se učenici najprije educiraju a kasnije provode nadzor nepropisnog ulaska i parkiranja u školskom prostoru i sudjeluju na natjecanjima
  • Bookmarker projekt – međunarodni projekt u kojem učenici sami izrađuju bookmarkere a zatim ih razmjenjuju
  • Solidarnost na djelu – tradicionalna sabirna akcija novčanih sredstava za najpotrebnije u suradnji sa Hrvatskim Crvenim križem

Važno je napomenuti da se ovi projekti provode kontinuirano već niz godina. Cilj nam je održati ovo projekte, poboljšavati ih te uvoditi nove projekte koji će imati za cilj poboljšati kvalitetu obrazovanja  naših učenika i njihov boravak u školskom prostoru.