UDŽBENICI ZA 2017./18.

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
20.06.2017.
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017.
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017.
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

31.05.2017.
U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

31.05.2017.
Održan šesti Znanstveni piknik
Pod sloganom „Znanost je zabavna!“ od 26. do 28. svibnja 2017. godine održan je šesti po redu Znanstveni piknik u organizaciji Udruge profesor Baltazar, Zadruge ZEZ i partnera Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Instituta Ruđer Bošković.

ŠKOLSKI PROJEKTI I AKTIVNOSTI

I tijekom ove školske godine planirani su mnogobrojni projekti i aktivnosti o kojima ćemo Vas redovito izvještavati na našim web stranicama.

• Projekt ŠKOLE 2.0 ima za cilj izgradnju infrastrukture i instaliranje opreme koja će omogućiti povezivanje matične škole sa pet područnih škola (Čeglje, Desinec, Petrovina, Plešivica i Volavje) brzom (optičkom) vezom koja će osigurati prijenos slike i zvuka tzv. videokonferencijska veza.

• Promicanje odgoja i obrazovanja na području zaštite okoliša i održivog razvoja provodimo kroz projekt Eko – škole.

• Rad s darovitim učenicima – projekt koji ima za cilj identifikaciju darovitih učenika, njihovo praćenje i rad s njima u odvojenim skupinama
  • Za sigurno i poticajno okruženje u školama “Stop nasilju među djecom”– UNICEF
  • Prekini lanac nasilja”- UNICEF program za učenike 5.r. o sprečavanju elektroničkog nasilja i radionica za roditelje
  • "Mogu ako hoću" (MAH1 i MAH2) program kojim su se roditelji i učenici u pratnji učitelja i kontakt policajaca upoznali sa samozaštitnim ponašanjem te s opasnostima koje nose sredstva ovisnosti
  • PIA“ (Prevencija i alternativa) - program koji ima za cilj upoznati učenike i informirati ih o štetnostima duhanskih proizvoda, alkohola i opojnih droga
  • Promicanja sigurnog i odgovornog načina korištenja interneta i mobilne telefonije obilježavanjem Dana sigurnijeg Interneta
  • Redovito sudjelovanje u akcijama sakupljanja starog papira u organizaciji UNIJA papira
  • Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti
  • Redovita Škola u prirodi gdje je jedan od programa i obuka neplivača
  • Dani zahvalnosti za plodove zemlje – Dani kruha
  • Dan grada – sportski dan – tradicionalna sportska natjecanja na Dan grada 13. studenog
  • Projektni dan (dan otvorenih vrata škole), svake godine je druga tema koja se dogovori na početku školske godine
  • GLOBE projekt  - znanstveno je obrazovni program koji u svom neposrednom okolišu obavljaju različita mjerenja
  • Književni susreti – projekt koji ima za cilj da se učenici upoznaju i uživo razgovaraju s piscima školske lektire
  • Prometne jedinice  - program u kojem se učenici najprije educiraju a kasnije provode nadzor nepropisnog ulaska i parkiranja u školskom prostoru i sudjeluju na natjecanjima
  • Bookmarker projekt – međunarodni projekt u kojem učenici sami izrađuju bookmarkere a zatim ih razmjenjuju
  • Solidarnost na djelu – tradicionalna sabirna akcija novčanih sredstava za najpotrebnije u suradnji sa Hrvatskim Crvenim križem

Važno je napomenuti da se ovi projekti provode kontinuirano već niz godina. Cilj nam je održati ovo projekte, poboljšavati ih te uvoditi nove projekte koji će imati za cilj poboljšati kvalitetu obrazovanja  naših učenika i njihov boravak u školskom prostoru.