INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Danas, oko 11:20 sati, otklonjen je problem s opskrbom elektricnom energijom zupanijskog cvorista u Varazdinu te je na podrucju Varazdinske zupanije ponovno uspostavljena mrezna povezanost. Srdacan pozdrav, — Mrezni ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .

HITNO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. CARNET NOC nema informaciju koliko ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija appeared first on CARNET .

04.12.2020.
INFO Najava radova – HT – Brodsko-posavska zupanija – 08.12.2020.
Postovani, U utorak, 8. prosinca 2020. izmedju 00:00 i 02:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi Hrvatskog Telekoma doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Brodsko-posavske zupanije ... The post INFO Najava radova – HT – Brodsko-posavska zupanija – 08.12.2020. appeared first on CARNET .

03.12.2020.
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

03.12.2020.
VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Gospicu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Licko-senjske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

ŠKOLSKI PROJEKTI I AKTIVNOSTI

I tijekom ove školske godine planirani su mnogobrojni projekti i aktivnosti o kojima ćemo Vas redovito izvještavati na našim web stranicama.

• Projekt ŠKOLE 2.0 ima za cilj izgradnju infrastrukture i instaliranje opreme koja će omogućiti povezivanje matične škole sa pet područnih škola (Čeglje, Desinec, Petrovina, Plešivica i Volavje) brzom (optičkom) vezom koja će osigurati prijenos slike i zvuka tzv. videokonferencijska veza.

• Promicanje odgoja i obrazovanja na području zaštite okoliša i održivog razvoja provodimo kroz projekt Eko – škole.

• Rad s darovitim učenicima – projekt koji ima za cilj identifikaciju darovitih učenika, njihovo praćenje i rad s njima u odvojenim skupinama
  • Za sigurno i poticajno okruženje u školama “Stop nasilju među djecom”– UNICEF
  • Prekini lanac nasilja”- UNICEF program za učenike 5.r. o sprečavanju elektroničkog nasilja i radionica za roditelje
  • "Mogu ako hoću" (MAH1 i MAH2) program kojim su se roditelji i učenici u pratnji učitelja i kontakt policajaca upoznali sa samozaštitnim ponašanjem te s opasnostima koje nose sredstva ovisnosti
  • PIA“ (Prevencija i alternativa) - program koji ima za cilj upoznati učenike i informirati ih o štetnostima duhanskih proizvoda, alkohola i opojnih droga
  • Promicanja sigurnog i odgovornog načina korištenja interneta i mobilne telefonije obilježavanjem Dana sigurnijeg Interneta
  • Redovito sudjelovanje u akcijama sakupljanja starog papira u organizaciji UNIJA papira
  • Školski preventivni programi u okviru Nacionalnog programa za suzbijanje ovisnosti
  • Redovita Škola u prirodi gdje je jedan od programa i obuka neplivača
  • Dani zahvalnosti za plodove zemlje – Dani kruha
  • Dan grada – sportski dan – tradicionalna sportska natjecanja na Dan grada 13. studenog
  • Projektni dan (dan otvorenih vrata škole), svake godine je druga tema koja se dogovori na početku školske godine
  • GLOBE projekt  - znanstveno je obrazovni program koji u svom neposrednom okolišu obavljaju različita mjerenja
  • Književni susreti – projekt koji ima za cilj da se učenici upoznaju i uživo razgovaraju s piscima školske lektire
  • Prometne jedinice  - program u kojem se učenici najprije educiraju a kasnije provode nadzor nepropisnog ulaska i parkiranja u školskom prostoru i sudjeluju na natjecanjima
  • Bookmarker projekt – međunarodni projekt u kojem učenici sami izrađuju bookmarkere a zatim ih razmjenjuju
  • Solidarnost na djelu – tradicionalna sabirna akcija novčanih sredstava za najpotrebnije u suradnji sa Hrvatskim Crvenim križem

Važno je napomenuti da se ovi projekti provode kontinuirano već niz godina. Cilj nam je održati ovo projekte, poboljšavati ih te uvoditi nove projekte koji će imati za cilj poboljšati kvalitetu obrazovanja  naših učenika i njihov boravak u školskom prostoru.