15.10.2020.
Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars
Svečana dodjela nagrada održala se sinoć u Bruxellesu u okviru Europskog tjedna regija i gradova, slaveći izvanredne projekte kohezijske politike iz cijele Europe, kao i  pilot-projekt e-Škole koji je osvojio ... The post Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars appeared first on CARNET .

14.10.2020.
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Varazdinu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Varazdinske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Varazdinske zupanije appeared first on CARNET .

12.10.2020.
INFO Najava radova na cvoristu u Varazdinu – 14.10.2020.
Postovani, U srijedu, 14.10.2020., s pocetkom u 9 sati odvijati ce se radovi na mreznoj infrastrukturi u CARNET-ovom mreznom cvoristu u Varazdinu. Uslijed radova doci ce do prekida mrezne povezanosti ... The post INFO Najava radova na cvoristu u Varazdinu – 14.10.2020. appeared first on CARNET .

12.10.2020.
INFO Najava radova – HT – 15.10.2020
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi Hrvatskog telekoma koji ce se odrzati dana 15.10.2020. od 0:00 do 2:00 sata. Radovima su zahvacene ustanove clanice CARNET-a sa ... The post INFO Najava radova – HT – 15.10.2020 appeared first on CARNET .

06.10.2020.
U četvrtak, 8. listopada 2020. godine, s početkom u 13 sati održat će se još jedan u nizu webinara na temu organizacije i provođenja nastave na daljinu. Webinaru pod nazivom ... The post Webinar: Metode poučavanja u online okruženju i u učionici - nastava kao dijalog appeared first on CARNET .

MALI VODIČ ZA USPJEŠNO DRUGO POLUGODIŠTE
Autor: Administrator , 11. 1. 2011.

Drugo je polugodište pravo vrijeme za dobre i zdrave odluke u životu kojih ćeš se pokušati pridržavati u novoj godini i tako postati bolja i ispunjenija osoba. Na mnogo toga ne možemo utjecati, ali možemo na svoj um i ponašanje. Dobro je odluke staviti na papir i uvijek ih imati blizu kako bismo se podsjetili i kako ih ne bismo zaboravili već u siječnju. Ovdje je tek maleni vodič kojem je svrha podsjetiti te i nadahnuti. Sretno!

1. Više vježbaj. Ne mora to biti teretana ili članstvo u sportskom klubu, mada je i to super ideja. Dobar izbor su i svakodnevne šetnje i trčanje.
2. Volontiraj. Daj društvu dio svog vremena. Raspitaj se u lokalnoj crkvi ili centru za socijalni rad. Uvijek postoje načini, samo se treba potruditi. Osjećaj koji dobiješ pomažući drugima ne može se ničim mjeriti. Neka duh Božića zaista svijetli tijekom cijele godine!
3. Više uči. Više, jače, bolje – neka bude tvoja krilatica. Sportaši su primjer da se uvijek može bolje. Ako si kampanjac, promijeni tu nezgodnu naviku. Svaki dan odvoji vrijeme za učenje i vidjet ćeš bolje rezultate, i to vrlo skoro.
4. Samo reci 'ne'. Droge, cigarete, alkohol. Iako ti se sve to čini kul, informiraj se o štetnim posljedicama za zdravlje i reci glasno i jasno 'ne'. Ne živiš samo danas i sutra, sjeti se sebe za deset godina. Sigurno ne želiš obilaziti liječnike, a upravo bi se to moglo dogoditi ukoliko si sklon/a ovim porocima u tinejdžerskoj dobi.
5. Pobrini se za svoju težinu. Ako misliš da trebaš izgubiti koju kilicu, učini to. Ako misliš da si fit, pobrini se da tako i ostane.
6. Počni se hraniti zdravije. Prvo to može biti tek jedan dan u tjednu, koji će se kasnije proširiti na dva, pa na tri i tako dalje.
7. Razgovaraj sa sramežljivom osobom. Sigurno netko takav postoji u tvom razredu ili školi. Ako si glasna i otvorena osoba, sigurno ti to neće biti problem, a ta druga, sramežljiva osoba osjećat će se mnogo bolje i vidjet će da i nju netko primjećuje.
8. Oblači svjetlije boje. OK, OK, stil je osobna stvar, ali nije li ljepše vidjeti mladu osobu u šarenilu boja nego kad se zamota u crnilo od glave do pete?
9. Gledaj manje televizije i provodi manje vremena na računalu. Iako ti se to čini nezamislivo, postoji život i mimo ovih tehnoloških čuda. Osim što će ti oči biti zahvalne, mnogo toga zanimljivog propuštaš dok piljiš u ekran – knjige, šetnje, vožnju biciklom, odlazak u kino, na predstave i slično.
10. Pokušaj svaki mjesec uštedjeti nešto novca. Evo dobre ideje – uzmi jednu praznu staklenku i u nju stavljaj novce. Npr. svaki mjesec pet-deset kuna, a tko može, i više. Na kraju godine bi se mogao/la iznenaditi! I to ugodno.
11. Riješi se loše navike. Možda grickaš nokte? Ili se režeš? Ili se stalno svađaš s roditeljima? Vrijeme je da zauzdaš misli i pobijediš tu lošu naviku.
12. Budi bolji/a prema roditeljima. Uvažavaj njihove prijedloge, pomaži im u kućanstvu.
13. Doniraj predmete koje ne koristiš.
14. Budi ekološki osvješteniji/a.
Recikliraj, nosi svoju vrećicu kada ideš u kupovinu, jedi manje mesa, kupuj proizvode koji nemaju stotine omota.
15. Napravi nešto što si oduvijek želio/željela.
16. Više se druži, ali ne u virtualnom, već u stvarnom svijetu.
17. Više vremena provodi vani
, među drvećem, na livadi, u snijegu, a manje zatvoren/a u svoja četiri zida.
18. Bori se protiv nepravde. Ako misliš da tu ništa ne možeš, varaš se. Svakodnevno smo svjedoci bullyinga. Ako što takvog vidiš, viči neka svi čuju, prijavi psihologu i ravnatelju. Ako vidiš zlostavljanje životinja, nazovi policiju ili društvo za zaštitu životinja. Digni svoj glas!
19. Slušaj druge. Danas rijetko tko koga sluša. Obično smo u svom svijetu i, dok nam netko nešto govori, ne čujemo ga, već smišljamo ono što mi želimo reći. Počni slušati, ali zaista slušati druge i ono što ti žele reći.
20. Budi kreativniji/a. Izradi sam/a svoje čestitke, predmetima koji bi završili u smeću nađi novu namjenu, okušaj se šivanju, slikanju, sviranju instrumenta.

Izvor: http://www.tportal.hr/teen/savjeti/48608/Novogodisnje-odluke-za-tinejdzere.html