12.04.2021.
INFO Najava radova – Zadarska zupanija 15.04.2021. od 16:00-17:00h
Postovani, U cetvrtak, 21. travnja 2021.g., pruzatelj usluga Odasiljaci i veze d.o.o. u suradnji sa CARNET-om izvrsiti ce nadogradnju medjugradske veze uslijed cega ce, u najavljenom intervalu, doci do 15 ... The post INFO Najava radova – Zadarska zupanija 15.04.2021. od 16:00-17:00h appeared first on CARNET .

POČELA REALIZACIJA PROJEKATA ŠKOLE 2.0 I E-DNEVNIK
Autor: Administrator , 11. 5. 2013.

Ovih dana obradovala nas je obavijest iz CARNet-a. Počela je realizacija projekta ŠKOLE 2.0 i e-Dnevnik. Zadani su rokovi, što znači da će prema trenutnoj dinamici nabavljanja opreme, potrebna infrastruktura i oprema za završetak ovih projekata bit ugrađena zaključno s 1. rujnom 2013. godine.

Ove činjenice govore samo da smo na vrijeme znali prepoznati kvalitetne projekte koji će omogućiti kvalitetniji rad i obrazovanje naših učenika. To nam govori  da su prepoznate naše aktivnosti i uključenost škole u brojne aktivnosti i projekte te veliki uspjeh naših učenika na natjecanjima, kazala  je ravnateljica Sanja Sertić.

Projekt ŠKOLE 2.0 je nastavak projekta e-otoci, koji će našu matičnu školu povezati sa pet područnih škola (Čeglje, Desinec, Petrovina, Plešivica i Volavje) sa optičkom vezom koja će omogućiti prijenos slike i zvuka tzv. videokonferencijsu vezu. Na nekim područnim školama već su izvedeni radovi na uvođenju i instalaciji optičke infrastrukture u prostor škole.

Na svim škola će biti instalirana videokonferencijska oprema,  pametna ploča, svaka škola dobiti će mobilnu e-učionicu koja uključuje tablet-računala čiji broj odgovara broju učenika u najvećem razrednom odjelu. Također će prostor u školi i u široj okolici škole biti pokriven bežičnim signalom koji će omogućiti komunikaciju ovih uređaja kao i pristup Internetu. Ovo će omogućiti inovativni i suvremeni pristup nastavnom procesu što će samu nastavu učiniti zanimljivijom i interesantnijom.

Osim međusobnog povezivanja, naša škola moći će se povezati i sa drugim školama u RH koje imaju takvu opremu (njih sedam), razmjenjivati iskustva i raditi na zajedničkim projektima. Ovime će naša škola dobiti certifikat Inovativna škola, a učitelji koji će proći potrebnu edukaciju i koristiti ovu tehnologiju u nastavi dobiti će certifikat Inovativni učitelj.

Projekt e-Dnevnik također bi se trebao početi primjenjivati početkom školske godine 2013./2014., a predviđa vođenje razredne knjige u elektroničkom obliku. Tako će naši učitelji ubuduće u razrede ulaziti sa tablet-računalima umjesto razrednih knjiga, pa će im uz postojeće funkcionalnosti koje sada ima razredna knjiga u papirnatom obliku, e-dnevnik omogućiti analize u pedagoškom praćenju za sastavljanje izvještaja koji se pripremaju za sjednice nastavničkog vijeća.

Na brz, jednostavan i pouzdan način razrednicima, nastavnicima i ravnateljima omogućit će razne izvještaje o ocjenama i izostancima, a postojat će i mogućnost alarmiranja razrednika o učenicima koji imaju velik broj negativnih ocjena ili izostanaka te alarmiranje ravnatelja o zaostacima u izvođenju nastavnih planova.

Od ovoga će koristi imati učenici i roditelji. Aplikacija e-Dnevnik za učenike omogućava učenicima pregled ocjena, izostanaka i bilježaka koje su upisali nastavnici u e-Dnevnik sustav. Osim desktop inačice, aplikacija je prilagođena i za mobilne uređaje kako bi učenicima omogućila lakšu dostupnost i preglednost dok su u školi.

Zamjena „papirnatih“ razrednih knjiga e-Dnevnikom tj. tablet-računalima predviđa se u narednih nekoliko godina provesti u svim osnovnim i srednjim školama a financira se iz sredstava lokalne uprave. Svu opremu za provođenje projekta e-Dnevnik (preko 100 tablet-PC-a, poslužitel, …) naša škola dobiti će besplatno jer se uključila i pokazala interes za ovaj projekt u ranoj fazi (u fazi pilot-projekta), čime će biti ušteđena znatna sredstva. Škola će tek financirati nabavu tokena za e-Dnevnike. Trenutno e-Dnevnik koriste 33 škole diljem hrvatske,a od jeseni će se taj broj znatno povećati.