ZAVRŠNA ŠKOLSKA PRIREDBA
Autor: Administrator , 4. 6. 2011.

U srijedu 1. lipnja i u četvrtak 2. lipnja u kino dvorani Centra za kulturu održana je završna školska priredba. U ova dva dana, unatoč velikoj vrućini i sparini, naša Dramska družina izvela je ukupno pet predstava za učenike prve i druge smjene te za građanstvo.

I ove godine bili smo svjedoci jedne lijepe predstave u kojoj su bili stopljeni trud i muka mnogih sudionika, onih koji su glumili i onih koji su požrtvovno radili i osigurali scenu, kostime, glazbu, plesne točke, …
Duhovi Jaske“ je naziv predstave koja na šaljiv i pomalo ironičan način progovara o problemu zapuštenosti našeg dvorca Erdödy. Dvorca koji je smješten u samom centru grada i okružen prostranim perivojem i ribnjakom, čiji je okoliš lijepo uređen i pretvoren u prekrasnu šetnicu kojom je lijepo proći u svako godišnje doba, no unutrašnjost je devastirana, zapuštena i nije sigurna za posjetitelje. A djeca , na svoj originalan način pronalaze rješenje (ali samo u ovoj predstavi) kako riješiti ovaj problem i kako privući “rijeke turista“ i učiniti naš dvorac popularnim odredištem. Tko zna, možda se jednog dana ostvare ovi dječji snovi.

Scenarij je za ovu predstavu je napisala prof. Loreta Lauš a obradio ga je i režirao učitelj razredne nastave Miljenko Šegudović. Scenu je uz pomoć svoje likovne grupe uredila Ivana Strmečki Vučina.
Tko je sve sudjelovao i dao svoj doprinos u ovoj predstavi možete vidjeti ovdje a slike s predstave možete vidjeti u galeriji.

Na kraju predstave koja je održana u četvrtak, već tradicionalno, istaknuti su i nagrađeni najuspješniji učenici i njihovi mentori. Po riječima ravnateljice škole, gospođe Sanje Sertić, ova školska godina je bila izuzetno uspješna jer su mnogi učenici pristupili natjecanju i postigli izvrsne rezultate. Unatoč činjenici da su zbog recesijske godine  smanjene kvote učenika koji se pozivaju na natjecanja, naša škola je u pojedinačnim natjecanjima iz znanja imala 56 učenika koji su se plasirali na županijsku razinu natjecanja a od toga 29 učenika je osvojili jedno od prva tri mjesta, jedanaest ih se plasiralo na državnu razinu a Jelena Gregorić je i državna prvakinja.
Od sportskih natjecanja 7 ekipa (ukupno36 učenika) plasiralo se na županijsku razinu od toga ekipa badminton-dječaci i na državnu razinu. Treba napomenuti da su se naši sportaši vrlo često natjecali sa vršnjacima koji treniraju u sportskim klubovima.
Naši „zadrugari“ su i ove godine prvi na županijskoj razini i time su osigurali plasman na državnoj razini.
Likovna grupa već je tradicionalno prisutna na brojnim natjecanjima i natječajima, tako da i ove  godine izlažu u „Mimari“ i plasirali su se na državnu razinu u „Likovnom stvaralaštvu“, a zapaženi su radovi Lorene Sokolović i Danijele Šelebaj.
Nagrađeni su i radovi šestoro učenika koji su proglašeni najboljim na internom natječaju pod nazivom „Dijalektalni govor“.
Na kraju su proglašeni i učenici generacije. To su učenici osmih razreda koji su tijekom svojeg osmogodišnjeg školovanja postigli izuzetne  rezultate, odličan uspjeh (5,00) u svih osam razreda, učenici koji su uljudni i pristojni u svakom pogledu, spremni su izvršiti točno i savjesno sve postavljene obveze i ističu se kao dobar i nesebičan prijatelj i pomažu drugima.
Učenikom generacije za prvu (plavu) smjenu proglašen je Luka Gregorić.
Učenikom generacije za drugu (crvenu) smjenu proglašen je Ivan Skeledžija.
Uvjereni smo da će oni u svom daljnjem školovanju dostojno predstavljati svoju osnovnu školu.

Osim pojedinačnih nagrada koje su primili, naši najuspješniji učenici biti će nagrađeni i izletom u jedan od najvećih i najomiljenijih zabavnih parkova - Gardaland.

Sve čestitke nagrađenima i zahvala ravnateljici gospođi Sanji Sertić koja je osigurala ove vrijedne  nagrade.