preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Ljubo Babić" Jastrebarsko

Login

VOZNI RED

Raspored zvona

   Prije podne
   8:00–8:45–prvi sat
   8:45–8:50–mali odmor
   8:50–9:35–drugi sat
   9:35–9:40–mali odmor
   9:40–10:25–treći sat
   10:25–10:40–veliki odmor
   10:40–11:25–četvrti sat
   11:25–11:30–mali odmor
   11:30–12:15–peti sat
   12:15–12:20–mali odmor
   12:20–13:05–šesti sat
   13:05-13:10 - mali odmor
   13:10–13:55-sedmi/nulti sat

   Poslije podne
   14:00–14:45–prvi sat
   14:45–14:50–mali odmor
   14:50–15:35–drugi sat
   15:35–15:40–mali odmor
   15:40–16:25–treći sat
   16:25–16:40–veliki odmor
   16:40–17:25–četvrti sat
   17:25–17:30–mali odmor
   17:30–18:15–peti sat
   18:15–18:20–mali odmor
   18:20–19:05–šesti sat

 

 

SLUŠAONICA

OD VRTIĆA DO ŠKOLE

MONOGRAFIJA ŠKOLE

KNJIŽNICA ONLINE

SIGURNIJI INTERNET

 

NAGRADA GRADA

Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 1. 2011.

Ukupno: 1579697
Danas: 2

Korisni linkovi

 

Vijesti iz CARNet-a
Najnovije vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
TREĆI RAVNATELJSKI MANDAT SANJI SERTIĆ
Autor: Administrator , 30. 12. 2014.

Ovih dana došla je potvrda iz Ministarstva prosvjete i športa o imenovanju gospođe Sanje Sertić za ravnateljicu naše škole, tj. potvrda novog petogodišnjeg ravnateljskog mandata. Bio je to povod za razgovor sa novom-starom ravnateljicom i osvrt na proteklo razdoblje.


Tko je Sanja Sertić, možete li nam se na početku predstaviti.

Rođena sam jaskanka, majka dvoje djece, po struci diplomirana učiteljica razredne nastave. Kao mlada učiteljica 1982.g.  počela sam raditi u Zagrebu, no čim se ukazalo radno mjesto u Područnoj školi Plešivica sa veseljem sam ga prihvatila kako bih radila u svom kraju. Nakon jedanaest godina rada u toj područnoj školi došla sam u matičnu školu. Bila sam prva voditeljice učeničke zadruge Grozdek koja je od svog osnutka postigla veliki uspjeh, te član Državnog povjerenstva učeničkog zadrugarstva. Od 2005.g. ravnateljica sam Škole. Cijeli svoj radni vijek educirala sam se i stručno usavršavala kako bih stekla dodatna znanja u struci. 

Tijekom proteklog tjedna došla je i ta zadnja, ministrova, potvrda o Vašem imenovanju na novi ravnateljski mandat, jeste li sretni?

Ne bi bila iskrena kada bi rekla da nisam sretna i zadovoljna. Mada, moram priznati da sam se i pomalo dvoumila oko kandidature, jer biti ravnatelj škole od oko 1100 učenika, više od 130 zaposlenika, škole koja osim matične ima i osam područnih škola i radi u dvije smjene, je velika obaveza i napor. No u ovoj cijeloj priči oko kandidature najviše mi znači gotovo stopostotna podrška zaposlenika naše škole, tj. Učiteljskog i Radničkog vijeća, te jednoglasna podrška Vijeća roditelja i vanjskih članova Školskog odbora. To su ljudi s kojima svakodnevno radim i kada me oni ne bi u većini podržavali sigurno bi odustala od kandidature.

Kako bi ocijenili svoja dva protekla mandata? Ne možemo se oteti dojmu da je naša škola u okruženju u samom vrhu po rezultatima, ali i po materijalnoj opremljenosti.

Da, mislim da bez lažne skromnosti možemo reći da u mnogim stvarima prednjačimo. No, ja bih tu odvojila uspjeh učenika od materijalne opremljenosti.
Naši učenici postižu vrhunske rezultate i po broju učenika koji sudjeluju na natjecanju i po ostvarenim rezultatima. Već godinama smo u samom vrhu, ne samo na županijskoj nego i državnoj razini. Naši učenicu su i prije postizali vrhunske rezultate, samo se to nekada nije toliko bilježilo kao sada. I jako smo ponosni na tu činjenicu, a zasluga je isključivo učenika i njihovih učitelja i profesora. Treba napomenuti da se naši učitelji uključuju u razne projekte i javljaju na mnoge natječaje što u konačnici donosi rezultate, pa je naša škola je prepoznatljiva i po tome. Mogu reći da na taj način oslobađamo kreativnost učenika i učitelja, a učenici dobivaju više nego što je propisano osnovnim planovima i programima pojedinog predmeta. Osim navedenog potvrda našeg rada je i uspješan nastavak školovanja naših učenika u srednjoj školi , gdje su prepoznatljivi i po znanju, ali i po primjernom ponašanju.
Što se tiče materijalne opremljenosti za to mogu reći da kopamo i „rukama i nogama“ kako bi naše škole postale ugodnije, opremljenije i uređenije. Tu bih naglasila posebno dobru suradnju i razumijevanje Zagrebačke županije i njihovog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu pa i samog Župana gospodina Stjepana Kožića. Mi se tu  trudimo odraditi administrativni dio posla oko javne nabave i natječajne dokumentacije, a za to je zaslužno samo  nas četvoro: osim mene tu su samo tajnica, administratorica i računovođa.

Za vrijeme prethodna dva mandata bilo je puno velikih investicijskih radova. Što biste od toga izdvojili?

Teško je bilo što posebno naglasiti. Kada se ovako napamet vraćam unazad, sjećam se da su prvi radovi bili na uređenju sanitarnih čvorova u matičnoj školi koji su tada bili doista u lošem stanju, kao i obnova svih zidova i podova.
Prvi veliki projekt koji sam uspjela realizirati i na koji sam posebno ponosna je projekt produženog boravka u PŠ Cvetković. Izgleda nevjerojatno, ali toj područnoj školi je prijetilo zatvaranje zbog malog broja učenika i blizine matične škole. Sa tadašnjim gradskim rukovodstvom uspjeli smo iznaći financijska sredstva, pripojiti dio stambenog prostora i otvoriti prvu učionu za produženi boravak. Bio je to pun pogodak i za školu, koju smo time oživjeli, a posebno za roditelje kojima je to bila nasušna potreba. Bez sumnje, time smo podigli kvalitetu života u našem gradu i riješili problem mnogim roditelja. Od tada broj učenika u produženom boravku neprestano raste, a prostor produženog boravka je u međuvremenu nekoliko puta proširivan. Sada imamo situaciju da nam  PŠ Cvetković postaje premalena za potrebe produženog boravka. Vjerujem da ćemo s gradskim rukovodstvom naći rješenje ovog problema.
Nakon toga otvorili su se mnogi investicijski radovi. Moramo biti svjesni činjenici da je matična škola otvorena 1973.g. i da gotovo 30 godina nije bilo značajnih radova, a područne škole da i ne spominjem, koje su sve starije od 100.g.
Ako bismo kronološki navodili, onda bi navela početak radova na rekonstrukciji  PŠ Plešivica  koja  je 2006.g. jako oštećena u potresu, a radovi su dovršeni u jesen 2010.g. kada je i škola ponovno otvorena.

U potpunosti je uređena i Područna škola Domagović.
Te 2010.g. popločeno je cijelo školsko dvorište matične škole novim betonskim kockama, a u PŠ Cvetković uređena je nova učiona za potrebe produženog boravka.
2011.g. promijenjeno je krovište na zgradi matične škole, a prije toga isti takav pokrov postavljen je i na krov sportske dvorane.
2012.g. PŠ Čeglje doživjela je cjelokupnu rekonstrukciju u kojoj su uređeni podovi, zidovi i  zamijenjena je cjelokupna stolarija. U sportskoj dvorani promijenjena je rasvjeta i kompletno su uređene svlačionice.
2013.g. bila je u znaku promjene cjelokupne vanjske stolarije na zgradi matične škole i sportskoj dvorani i sva postojeća rasvjeta zamijenjena je LED rasvjetom. Te godine realizirani su projekti Škole 2.0 i E-dnevnik za koje smo se kandidirali godinu ranije. U PŠ Sveta Jana je također zamijenjena cjelokupna vanjska stolarija.
Ova 2014.g. je u znaku izrade nove termo fasade na zgradi matične škole i sportskoj dvorani, nadamo se da će radovi biti uskoro završeni. Nedavno su završeni radovi u PŠ Petrovina gdje je promijenjeno  krovište i limarija. Upravo su započeli radovi u sportskoj dvorani gdje će biti zamijenjena rešetkasta konstrukcija parketa, stavljena nova izolacija, a parket će biti presložen, brušen i lakiran.
Ovo su samo najveći radovi, vjerojatno sam i nešto zaboravila navesti, no treba reći da bez obzira na ove velike investicijske radove kontinuirano radimo na uređenju školskog prostora tj. izmjeni namještaja, krečenju, uređenju podova,itd.
Veliku pažnju posvećujemo i tehničkoj opremljenosti, tako da smo samo početkom ove školske godine kupili tri prijenosna računala i 15 kvalitetnih LCD projektora i ugradili ih po učionama.
Za vrijeme trajanja mog mandata u matičnu i područne škole uloženo je oko 30 milijuna kuna, sredstava Zagrebačke županije.

S obzirom na sve navedeno, hoće li Vam što ostati za napraviti u novom mandatu :)?

Naravno da hoće. Kao što sam rekla, sve područne škole su stare zgrade, preko 100.g. Voljela bih da u narednim godinama naša najveća Područna škola Desinec doživi ozbiljnu rekonstrukciju.

Kako biste ocijenili suradnju s lokalnom zajednicom, smatrate li da je Vaš rad prepoznat?

Ne mogu u potpunosti ocijeniti koliko je moj rad prepoznat u našoj sredini, no to nije niti bitno. Ono što mogu reći da je suradnja s lokalnom zajednicom odlična. Gotovo da nema institucije, ustanove,  organizacija i istaknutih pojedinaca s kojima na neki način nismo surađivali. Posebno kada se radi o projektnoj nastavi, uvijek su se rado odazivali našim pozivima i otvarali svoja vrata našim učenicima. Moram ovdje spomenuti neke od njih s kojima imamo višegodišnju dobru suradnju, kao npr: Vatrogasna zajednica grada, Sportska zajednica, Centar za kulturu, Glazbena škola, Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije, Šumarski institut, Ireks aroma, Gradski muzej, župa sv. Nikole, franjevački samostan, policijska postaja, pčelarsko društvo Lipa i još mnogi drugi. Koristim ovu priliku da se svima zahvalim na suradnji i susretljivosti u ime naših učenika i učitelja i u svoje osobno ime.

Što biste poručili za kraj?

Mogu poručiti da ću se i ubuduće truditi i zalagati da u okviru svojih mogućnosti učinim sve da naša škola bude mjesto u kojem će sva djeca biti uspješna, naravno, prema svojim sposobnostima i područjima interesa, mjesto gdje će se učenici ugodno osjećati. Našu Školu vidim kao modernu odgojno obrazovnu ustanovu, osuvremenjenu najmodernijim nastavnim pomagalima, prepoznatljivu u svojim aktivnostima kako u gradu tako i na županijskoj i državnoj razini.
I dalje ću raditi na razvoju kvalitetnih i profesionalnih međuljudskih odnosa zaposlenika, jer smatram da su oni vrlo važni za kvalitetno funkcioniranje škole.
I na kraju svim našim učenicima, njihovim roditeljima, zaposlenicima škole i svim ljudima dobre volje želim sretan i blagoslovljen Božić te srećom i zdravljem ispunjenu Novu 2015. godinu.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju