ORGANIZACIJI NASTAVE NA DALJINU – OBAVIJESTI
Autor: Administrator , 20. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji, iza nas je prvi tjedan nastave na daljinu. Bez obzira na povremene probleme u komunikaciji možemo zaključiti da smo se uspješno povezali i ovaj novi oblik nastave. Pošto još ima nekih pitanja i nejasnoća donosimo odgovore na njih.

• Predmetna nastava (5. do 8. razred) održavat će se putem virtualnih učionica prema redovnom školskom rasporedu sati.

• Predmetni učitelji će svatko za svoj predmet objavljivati nastavne sadržaje, upute i zadatke te rokove za izvršavanje istih. Najvažnije je pratiti upute učitelja koji vam za sve nejasnoće stoje na raspolaganju.

• Svaki predmetni učitelj bit će online dostupan za vrijeme održavanja
    svoga nastavnog sata.

• Učenici su obavezni svakog nastavnog dana potvrditi svoju aktivnost i nazočnost nastavi. Većina učitelja se složila da je to klikom na LIKE u gornjem desnom kutu poruke. Na taj način će učenici potvrditi da su pročitali uputu i zadatke od učitelja, a smanjiti će pisanje  nepotrebnih poruka. Aktivnost se može i potvrditi i na neki drugi način u dogovoru s predmetnim učiteljem.

• Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u svome razredu, roditelj će biti obaviješten od razrednika i trebati će opravdati razredniku jer se isti vodi kao izostanak s nastave. Roditelji kontaktiraju razrednike putem uspostavljenih komunikacijskih kanala (mobitel) ili službene e-mail adrese.

• Svi učenici obvezni su u virtualnim učionicama komunicirati primjereno prema pravilima kućnog reda škole koja vrijede i u stvarnim učionicama.

• S obzirom na situaciju, sustavi su opterećeni i neka vam to ne stvara nepotreban strah. Zadatke možete odrađivati bilo kada tijekom dana ili u rokovima koje će vam učitelji zadati. Očekuju se prekidi u sustavu, sporost u radu, nemogućnost otvaranja poveznica što vas ne treba čuditi jer iste i slične aplikacije koristi cijeli sustav obrazovanja u Hrvatskoj, ali i u Europi i svijetu.
    Budite strpljivi!
  • Odgovore na slična pitanja može pronaći ovdje.

Poveznice na virtualne učionice razreda i grupa:

5.C

8.BCp

8.ADp

8.ABCDj

Raspored emitiranja na HRT3 i na SPTV, linkove na YouTube snimke nastavnih jedinica i ostale obavijesti dostupne su na: https://mzo.gov.hr/vijesti/nastava-na-daljinu-raspored-3601/3601

Važne tehničke napomene za prijavu na Office365 i MS Teams sustav:

1. Učenici koji se do sada nisu prijavljivali na Office365 trebaju napraviti prvu prijavu (posebno učenici petih razreda) kako bi ih mogli dodati u virtualne učionice MS Teamsa. Upute za prvu prijavu u Office365 možete vidjeti ovdje

2. Za Android operativni sustav
Učenici koji će za nastavu na daljinu koristiti tablet (Android OS) na program MS Teams prijavljuju se isključivo preko prethodno instaliranog programa, a na program se prijavljuju sa @skole.hr korisničkim računom.
U slučaju da program MS Teams nije instaliran na učenički tablet, učenici se mogu javiti učitelju informatike Josipu Gregoriću na e-mail josip.gregoric@skole.hr ili u tajništvo škole na 01/6281212. Nakon toga potrebno je tablet držati uključenim i u poziciji da ima što bolju razinu signala prema internetskoj vezikako bi se mogla izvršiti instalacija.

3. Za Windows operativni sustav
Učenici koji će za nastavu na daljinu koristiti prijenosno ili desktop računalo (Windows OS) na program MS Teams prijavljuju se preko Office365 (office365.skole.hr), također sa @skole.hr korisničkim računom. Tko želi program MS Teams može preuzeti i instalirati na svoje računalo, čime će sam rad biti nešto brži i ugodniji.
Kratke upute za MS Teams možete vidjeti/preuzeti ovdje.

4. Oni koji za pristup internetu koriste mobilni internet molimo da podešavanje mrežnih postavki naprave precizno prema uputama koje možete vidjeti/preuzeti ovdje.

Tablice s rasporedom aktivnosti za učitelje, učenike i roditelje

1.-4. ra.

RH (bez Istarske)

Učenici koji su u školi

Učenici

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

Učitelji

Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred. Od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati da djeca gledaju, inače aktivnosti kao u produženom boravku.

Roditelji

Pratiti upute učitelja. Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev i na YouTubeu.

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi – do nedjelje javiti učiteljima

5. do 8. razred

RH (bez Istarske)

Učenici

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.
U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Nastavnici

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici.
Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.